
- To wydarzenie minęło.
Plan&Scan Tips & Trics
21 listopada, 2021 - 08:00 - 17:00
zł2500


MASTER LEVEL Plan&Scan Tips & Trics
Skanowanie, projektowanie uśmiechu, podstawy okluzji cyfrowej. Ćwiczenia praktyczne ze skanowania
Plan&Scan Tips & Trics to kurs skupiający się na praktycznym zastosowaniu skanerów w pracy stomatologa. Podczas zajęć trzech wybitnych specjalistów z dziedziny stomatologii cyfrowej odpowie uczestnikom na nurtujące ich pytania i udzieli cennych wskazówek. Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy, w zależności od preferowanego systemu do skanowania.
UWAGA! W związku z tym w formularzu zapisu na szkolenie (pole UWAGI) prosimy o zadeklarowanie, którym systemem są Państwo zainteresowani.
I grupa – Michał Jaczewski – Medit
II grupa – Grzegorz Delmaczyński – Carestream
III grupa – Adrian Borawski – 3Shape
Wykładowcy Plan&Scan Tips & Trics
Adrian Borawski

Michał Jaczewski

Grzegorz Delmaczewski

09:00-10:30
Omówienie softu danego skanera, dodatkowych aplikacji, zasad działania i możliwości skanera (do wyboru 3shape, Carestream, Medit) – praca w grupach.
10:30-10:45 Przerwa
10:45-12:15
Uczestnicy skanują siebie nawzajem – modele cyfrowe (do wyboru skanery Carestream , Medit oraz 3Shape) – praca w grupach.
Skanowanie MIP i CR w różnych wariantach rejestracji (Leaf Gauge, deprogramator, DFA) – ćwiczenia na wcześniejszych skanach uczestników.
12:15-12:30 Przerwa
12:30-14:00
Skanowanie pod uzupełnienia protetyczne na zębach własnych (korona, licówka, most) oraz na implancie (korona z wykorzystaniem ScanBody) – praca na modelach specjalnie przygotowanych na warsztaty.
Pokaz skanowania pod uzupełnienia pełnołukowe na zębach własnych w CR – pokaz na modelu drukowanym – realny przypadek z praktyki.
14:00-15:00 Obiad
15:00-16:30
Omówienie znaczenia preskanu i skanu pośredniego dla uzyskania idealnej, zaplanowanej wcześniej okluzji. – POWTÓRKA.
Skanowanie skanerem twarzy Bellus uczestników. Łączenie skanu twarzy i skanu szczęki w oprogramowaniu Bellus – tworzenie cyfrowego łuku twarzowego. Omówienie funkcji oprogramowania Bellus i przygotowania pliku do wysyłki do laboratorium protetycznego (na co zwrócić uwagę żeby uzyskać pożądany efekt protetyczny).
Wykorzystanie niestandardowe funkcji softów skanerów (Tips&Trics) na podstawie doświadczenia w cyfrowej pracy prowadzących.