Grono wykładowców uczestniczących w projekcie Master Level ciągle się powiększa. Dr Łukasz Lassmann zaprasza specjalistów z różnych dziedzin do dzielenia się z kursantami swoją wiedzą i doświadczeniami klinicznymi. Poniżej przedstawiamy lekarzy obecnych na szkoleniach i konferencjach ML oraz tych, którzy pierwszy wykład mają dopiero przed sobą.

WYKŁADOWCA

Łukasz Lassmann


Lek. dent. Łukasz Lassmann, jest współzałożycielem gabinetów stomatologicznych Dental Sense w Polsce i w Norwegii. Uzyskał tytuł Master Of Orofacial Pain na uniwersytecie w Sienie. Pełni funkcję członka zarządu w Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej oraz jest aktywnym członkem Amerykańskiej Akademii Bólu Orofacjalnego. Specjalizuje się w pełnych protetycznych rekonstrukcjach zgryzu oraz diagnostyce i leczeniu zaburzeń układu narządu zużycia. Jest pomysłodawcą i twórcą programu szkoleniowego „Lassmann Education” dla dentystów.

Edukacja i Szkolenia Rozwijające Umiejętności (wyróżniające kluczowe doświadczenia):
– Czerpał wiedzę i umiejętności pod okiem dr. Johna Koisa w Kois Center w Seattle, USA.
– Pogłębiał wiedzę z zakresu protetyki na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill, USA oraz w Śródziemnomorskim Instytucie Protetyki w Hiszpanii.
Widzę z periodontologii zdobywał między innymi na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, USA.
– Kontynuował zaawansowane szkolenie leczenia TMD w GSID w Marina De Carrara we Włoszech oraz ukończył 2-letni masterski program Orofacial Pain w Sienie.
– Podjął się inspirującej podróży klinicznej na Uniwersytecie w Lexington, Kentucky, pod mentorstwem prof. Jeffreya Okesona i prof. Reny De Leeuw.

Z pasją dzieli się swoją wiedzą na całym świecie poprzez działalność non-profit na Instagramie i Facebooku pod adresem @lassmann_education. Jego zaangażowanie w edukację zaowocowało licznymi wykładami na międzynarodowych konferencjach i warsztatach, m.in. w Australii, Dubaju, Chinach, Indonezji, Indiach, Iraku, Peru, Ekwadorze, Chile, Egipcie, Włoszech, Anglii, Szwecji, Litwie i Francji.
Lek. dent. Łukasz Lassmann Lassmann jest autorem lub współautorem publikacji dotyczących okluzji, zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego i bólu orofacjalnego. Jest współautorem książki Dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego. W: Schematy leczenia ostrych i przewlekłych zespołów bólowych. (Red. M. Malec-Milewska, J. Woron, J. Wordliczek). Med. Ed. Warszawa 2024, in press.

Aktualnie pracuje nad książką dla Quintessence Publishing pt. „Full Mouth Reconstruction”

WYKŁADOWCA

Julia Rutkowska


Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Fizjoterapia. Specjalizuje się w kompleksowej fizjoterapii obszaru czaszkowo-twarzowego. Jej głównym zainteresowaniem jest fizjoterapia stawów skroniowo-żuchwowych oraz całego układu ruchowego narządu żucia. Prowadzi również rehabilitację po zabiegach implantologicznych oraz z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, a także stomatologicznej. Ściśle współpracuje z lekarzami stomatologami w procesie leczenia protetycznego oraz ortodontycznego pacjentów. Uczestniczka wielu specjalistycznych szkoleń oraz konferencji z zakresu rehabilitacji stomatologicznej, a także terapii manualnej obszaru szyjno-czaszkowo-twarzowego. Brała również udział w kursach oraz konferencjach dla stomatologów dotyczących tematu okluzji. Obecnie wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, nie tylko w procesie leczenia pacjentów, ale także w szkoleniu stomatologów i fizjoterapeutów.

WYKŁADOWCA

Jarosław Sova


Specjalista otolaryngolog z 14 letnim stażem pracy.
Ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku na Wydziale Lekarskim.
Jest doktorem nauk medycznych. Jest współautorem i autorem 22 prac z zakresu otolaryngologii. Jest promotorem pracy magisterskiej Wady słuchu i Program Powszechnych przesiewowych badań słuchu u noworodków.
Prowadzi konsultacje i specjalistyczne leczenie zachowawcze oraz kwalifikacje do leczenia chirurgicznego schorzeń laryngologicznych.

WYKŁADOWCA

Marcin Sobotka


Jego specjalnością jest implantologia i chirurgia stomatologiczna. W 2005 roku ukończył dwa kierunki studiując jednocześnie na Wydziale Lekarsko-dentystycznym i na Wydziale Wojskowo-lekarskim, uzyskując tytuł lekarza i lekarza dentysty. W latach 2011-2016 r. odbywał w Łodzi specjalizację z chirurgii stomatologicznej. W 2016 r. rozpoczął specjalizację z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, gdzie specjalizuje się w tomografii CBCT, TK zatok obocznych nosa i RM stawów skroniowo-żuchwowych. Doświadczenie w implantologii to ponad 10 lat pracy w wielu klinikach w Łodzi i Warszawie. Przez cały okres swojej pracy odbył liczne kursy w kraju i za granicą.
Aktywny działacz samorządu lekarskiego i związku zawodowego lekarzy, który walczy o zmiany w systemie opieki zdrowotnej w Polsce. Były Przewodniczący, a aktualnie rzecznik prasowy Porozumienia Rezydentów OZZL.

WYKŁADOWCA

Michał Jaczewski


Ukończył Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 2006r. Od 10 lat prowadzi indywidualną praktykę stomatologiczną w Legnicy, skupiając się na kompleksowym leczeniu pacjentów. Specjalizuje się w stomatologii estetycznej, protetyce i zaburzeniach stawów skroniowo-żuchwowych. W swojej pracy skupia się na rozwiązaniach minimalnie inwazyjnych i wprowadzaniu to praktyki nowych technologii. Rozwija się w stomatologii cyfrowej, projektowaniu i druku 3D. Stara się pracować według własnych protokołów, które zapewniają lekarzowi dentyście niezależność w pracy i poszerzają możliwości diagnostyki i leczenia pacjentów. Nieustannie poszerza zakres możliwości wprowadzania do praktyki lekarskiej nowych technologii w niskobudżetowej wersji, dostępnej dla każdego, zarówno w leczeniu zachowawczym jak i protetyce, implantologii czy zaburzeniach stawów skroniowo-żuchwowych.

WYKŁADOWCA

Nadia Macura-Siry


Absolwentka Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Po ukończeniu studiów zdobywała doświadczenie w renomowanych klinikach stomatologicznych we Wrocławiu. Jako pracownik dydaktyczny, prowadziła zajęcia w Katedrze Protetyki Akademii Medycznej we Wrocławiu. Swoje zainteresowanie zawodowe kieruje na stomatologię estetyczną oraz protetykę. W pracy stosuje najnowsze metody diagnostyki i leczenia, takie jak Digital Smile Design czy praca z mikroskopem stomatologicznym. Projektuje i wykonuje wysokoestetyczne rekonstrukcje protetyczne w celu przywrócenia estetyki i funkcji utraconych zębów.Stale podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności, uczestnicząc w kursach. Jej główną motywacją jest piękny i swobodny uśmiech pacjenta i do tego dąży każdego dnia. Prywatnie mama i żona, uwielbia psy, podróże i prace ogrodowe.

WYKŁADOWCA

Maria Radziwilska


Maria Radziwilska ukończyła z wyróżnieniem Gdański Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym. Bierze udział w wielu kursach i szkoleniach, w kierunku ortodoncji, protetyki oraz okluzji. W codziennej pracy stosuje nowoczesne i innowacyjne metody leczenia. Stomatologia jest jej wielką pasją – każdy pacjent odczuje to już po kilku pierwszych minutach na fotelu.
Poza gabinetem większość czasu poświęca na wychowanie swoich dwóch synów.
Dla zachowania formy fizycznej uprawia różnego rodzaju sporty, m. in. bieganie. Wielką radość sprawia jej śpiewanie, co robi w każdej wolnej chwili.

WYKŁADOWCA

Jakub Wiśniewski


Ukończył Wydział Lekarsko-Stomatologiczny Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Medyczny w Warszawie) w 2005 roku oraz Studia Podyplomowe z Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny Uniwersytetu Warszawskiego w 2009 roku. Od ponad 13 lat specjalizuje się m.in. w endodoncji mikroskopowej, protetyce, estetycznych rekonstrukcjach uśmiechu, a także w leczeniu schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji krajowych, jak i międzynarodowych. Autor publikacji z zakresu endodoncji, wykładowca z zakresu dokumentacyjnej i kreatywnej fotografii stomatologicznej oraz post-produkcji zdjęć, endodoncji, ergonomii oraz wykorzystania mikroskopu w codziennej praktyce. Prowadził wykłady i warsztaty dla m.in. Academy of Laser Dentistry, DentalClass, Exactus, Master Level, Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE), Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii (PTSS), Profident, Witkowscy Dental Training Center. Przedstawiał swoje prezentacje i dzielił się wiedzą oraz doświadczeniem na największych konferencjach i kongresach w Polsce, m.in. Endomeeting, CEDE, Master Level Update, Master Level F*ck Up, Pulp Fiction, jak również na licznych szkoleniach indywidualnych i grupowych dla praktyk stomatologicznych. Aktywny członek Dental Masters Group i Master Level Guide – grup naukowych zrzeszających najlepszych lekarzy i wykładowców z Polski.

Prowadzi na Instagramie konto @jakub_wisniewski_dentist – poświęcone szeroko rozumianej kreatywnej fotografii stomatologicznej oraz konto @_the_endo_ – na którym porusza tematy związane z endodoncją oraz fotografią kliniczną.

W wolnym czasie zajmuje się fotografią, miłośnik squasha, wakeboardu i dobrych filmów.

WYKŁADOWCA

Jakub Urban


Dr. n. med, Lekarz stomatolog, absolwent Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2008 roku. Laureat III Międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów Uczelni Medycznych. Autor i współautor artykułów i prac naukowych z zakresu endodoncji i protetyki oraz medycyny ogólnej – gastroenterologii.
W latach 2009-2013 odbył stacjonarne studia doktoranckie uzyskując stopień doktora nauk medycznych. Temat rozprawy: „OCENA WYBRANYCH WSKAŹNIKÓW ZDROWIA JAMY USTNEJ I MIANA BAKTERII PRÓCHNICOTWÓRCZYCH U PACJENTÓW Z ZAKAŻENIEM HELICOBACTER PYLORI” korelował z zainteresowaniem łącznością stomatologii oraz interny (w tym przypadku gastroenterologii).
Wykładowca akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Katedrze Chirurgii Stomatologicznej w Bytomiu (2010-2013).
Absolwent The Dawson Academy USA, KOIS Center – Seattle, USA, UNC-MPI-Implant Prosthodontic Program (IPP). Międzynarodowy Certyfikat Śródziemnomorskiego Instytutu Protetycznego w Hiszpanii oraz Wydziału Protetyki Stomatologicznej Uniwersytetu Północnej Karoliny w USA. Student kursów chirurgicznych Steigmann Institute – Neckargemund/Heidelberg i uczestnik międzynarodowych konferencji poświęconych regeneracji tkanek – Seul, Bangkok, Ho Chi Minh
Łączy pracę zawodową z rozwojem naukowym kontynuując poszerzanie wiedzy stomatologicznej w ramach specjalistycznych kursów i konferencji międzynarodowych (Seul, Bangkok, Ho Chi Minh, Berlin, Barcelona)
Prowadzi wykłady oraz szkolenia z zakresu endodoncji oraz okluzji. Priorytetem w leczeniu każdego pacjenta jest indywidualne i kompleksowe podejście, które stara się realizować w codziennej pracy. W wolnej chwili miłośnik muzyki rockowej, podróży poza utartymi szlakami oraz dobrej literatury.

WYKŁADOWCA

Tomasz Niedźwiedzki


Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, tytuł doktora nauk medycznych otrzymał w 2015 roku (rozprawa doktorska „Porównanie wybranych metod i technik wyciskowych stosowanych w implantoprotetyce”).
Prelegent na konferencjach polskich i zagranicznych, autor publikacji w czasopismach stomatologicznych, wykładowca dla Akademii Garmedu (kurs implantoprotetyczny zaawansowany). Jest również członkiem wielu grup zrzeszających wybitnych specjalistów: Master Level Guide, European Society of Cosmetic Dentistry (ESCD), Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE), International Team for Implantology (ITI), Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) /Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego (ESE), Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS), Digital Smile Design Member (DSD) oraz MENSA Poland.
Prywatnie zapalony podróżnik, trekker, pasjonat kajakarstwa rzecznego, koszykówki, squasha i tenisa ziemnego.

WYKŁADOWCA

Grzegorz Delmaczyński


Współtwórca Estetika Dental Clinic w Rzeszowie. W 2000 r. ukończył studia stomatologiczne w Akademii Medycznej w Lublinie. Pracę w zawodzie rozpoczął w 2001r. Od początku swojej drogi zawodowej w kręgu jego zainteresowań jest stomatologia estetyczna, protetyka oraz kompleksowa odbudowa uśmiechu. Większość czasu poświęca na doskonalenie nowoczesnych metod leczenia, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje na poziomie europejskim i światowym (link certyfikaty krajowe, certyfikaty zagraniczne).
Specjalizuje się w innowacyjnej metodzie cyfrowego projektowania uśmiechu (Digital Smile Design), protetyce, stomatologii estetycznej co w połączeniu z ogromną wiedzą z zakresu okluzji oraz diagnostyki stawów skroniowo-żuchwowych pozwalają mu na perfekcyjne zaplanowanie leczenia. Ważny jest dla niego dobry kontakt z pacjentem, dlatego każdego traktuje indywidualnie.

WYKŁADOWCA

Adrian Borawski


Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej, pasjonat stomatologii mikroskopowej, odtwórczej i estetycznej. Członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej oraz Digital Dentistry Society Poland. Miłośnik fotografii stomatologicznej w tym artystycznej. Do codziennej pracy wykorzystuje nowoczesne techniki stomatologii cyfrowej w celu kreowania naturalnego i zdrowego uśmiechu. Kładzie szczególny nacisk na kompleksowe poznanie problemów pacjenta.

WYKŁADOWCA

Marcin Derwich


Ukończył studia na kierunku lekarsko-dentystycznym Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z najwyższym wynikiem. Po złożeniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego, uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie ortodoncji. W 2020 roku uzyskał z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych za pracę pod tytułem: „Ocena morfologii stawów skroniowo-żuchwowych oraz zmian zwyrodnieniowych w stawach skroniowo-żuchwowych w badaniu tomografii komputerowej wiązki stożkowej (CBCT) u pacjentów przed leczeniem ortodontycznym”.

Jest autorem i współautorem licznych prac naukowych o tematyce ortodontycznej oraz tematyce związanej z diagnostyką i leczeniem chorób stawów skroniowo-żuchwowych, opublikowanych w czasopismach z listy filadelfijskiej. Aktualny dorobek naukowy wynosi powyżej IF 55. Jest także aktywnym recenzentem publikacji naukowych w czasopismach zagranicznych.
Jako jedna z dwóch osób w Polsce posiada elitarny tytuł Fellow of The Charles H. Tweed International Foundation. Jest członkiem Międzynarodowej Fundacji Charlesa Tweeda w Arizonie (USA) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Uczestniczył w blisko ponad 120 szkoleniach, kursach i kongresach zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, w tym m.in. w USA (Tweed Study Course w Arizonie, Orthodontics and Orthognathic Surgery A Comprehensive Interactive Advanced Facial Reconstruction Course w Kalifornii), Niemczech (Benefit User Meeting w Dusseldorfie, BBA The Real Bone Builders w Heidelbergu) oraz we Włoszech (Periodontologiczno-implantologiczna koncepcja prof. Giovanni Zucchelli w Bolonii). Aktualnie jest jednym z dwóch Polaków, którzy zostali zakwalifikowani do rozpoczęcia prestiżowych studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Siennie: Master Executive Program in Orofacial Pain and Temporomandibular Disorders.

W leczeniu ortodontycznym wykorzystuje zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne metody leczenia, w tym zakotwienie szkieletowe oraz leczenie nakładkowe. Poza leczeniem ortodontycznym z wielką precyzją, zaangażowaniem i pasją wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, periodontologicznej oraz śluzówkowo-dziąsłowej.

WYKŁADOWCA

Bartłomiej Karaś


Jeden z najlepszych endodontów w Polsce, członek renomowanej organizacji Style Italiano Endodontics. Zapraszany jako prelegent na najważniejsze konferencje i wydarzenia, związane z enodoncją.
Ukończył Wrocławski Uniwersytet Medyczny w 2009 roku.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej, Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz European Society of Endodontology

W 2012 roku uzyskał certyfikat Curriculum Endodontycznego Polskiego Towarzystwa Endodotycznego, a od 2013 roku współpracuje z Działem Badawczym PTE.

Od 2013 roku współpracuje z firmami Esdent i Poldent szkoląc lekarzy dentystów.

W latach 2014-2018 był konsultantem firmy KerrEndodontics (SybronEndo) a od 2016 wspólnie z firmą Optident szkoli z zakresu wykorzystania tomografii komputerowej w praktyce stomatologicznej. Od 2018 roku jest wykładowcą Akademii Stomatologii i współpracuje z firmą Nevadent. Jest współzałożycielem Dental Masters Group.

Od 2018 ma status Silver Member Style Italiano Endodontics.

Od 2013 roku przeprowadził ponad 300 szkoleń i wykładów w 10 krajach na 4 kontynentach.

WYKŁADOWCA

Mariya Kubatska


Mariya Kubatska absolwentka Gdańskiego uniwersytetu medycznego
Zwolenniczka EBD .Pasjonatka niestandardowej anatomii endodontycznej .
Prowadzi szkolenia z zakresu endodoncji w Norwegii i Polsce Aktywnie pogłębia wiedzie szkoląc się u najlepszych endodontów świata . Uczestniczka licznych konferencji międzynarodowych . Moto endodontyczne : I know I see I Do .

WYKŁADOWCA

Hubert Gołąbek


„Jestem absolwentem kierunku lekarsko-dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z 2013 roku. W 2019 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską z zakresu irygacji systemu kanałowego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Poza ukończeniem studiów lekarsko-dentystycznych oraz obroną rozprawy doktorskiej, w swoim kształceniu uwzględniłem również program kształcenia podyplomowego International Program in Endodontics na University of Pennsylvania w Filadelfii, który ukończyłem w 2016 roku, a także Podyplomowe Studia Zarządzania Podmiotami Leczniczymi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie – zakończone z sukcesem w 2018 roku. Swoją edukację rozszerzyłem również o ukończenie programu z negocjacji Negotiation Program na London School of Economics and Political Science w 2020 roku.

Jestem autorem licznych publikacji naukowych, przede wszystkim z zakresu endodoncji, a także wykładowcą kongresów, konferencji i szkoleń dla lekarzy dentystów w tematyce endodontycznej i nie tylko, w kraju i za granicą. Swoją działalność stomatologiczną poszerzyłem o autorstwo i wydanie książki “Stomatologiczny Taktyk Negocjacyjny czyli techniki negocjacyjne w prowadzeniu działalności stomatologicznej”, obejmującej biznesową stronę stomatologii w zakresie negocjacji. Dodatkowo jestem tłumaczem i redaktorem polskiej wersji językowej książki „Mikrochirurgia endodontyczna”, redaktorem polskiej wersji językowej książki „Mikrochirurgia w endodoncji” oraz tłumaczem książki „Powtórne leczenie endodontyczne: Rozwiązania terapeutyczne w chorobach tkanek okołowierzchołkowych pochodzenia endodontycznego”.

Od marca 2022 roku pełnię funkcję prezesa Sekcji Endodoncji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Jestem również twórcą płytki służącej zmniejszeniu ryzyka zakłucia igłą iniekcyjną pod nazwą SafeTri. W pracy klinicznej zajmuję się głównie endodoncją niechirurgiczną, jak i mikrochirurgiczną.

Moją dewizą w leczeniu jest minimalna inwazyjność zabiegu, a największą przyjemność w pracy sprawia możliwość uratowania zębów przed ich utratą.”

WYKŁADOWCA

Andreas Krokidis


Dr Andreas Krokidis (DDS, MSc, Phd) urodził się na Korfu (Grecja) w 1982 roku i ukończył studia stomatologiczne na Uniwersytecie w Brescii (Włochy) w 2004 roku. W 2008 roku uzyskał stopień magistra endodoncji na Uniwersytecie w Werony (Włochy). W 2019 roku przedstawił pracę doktorską z zakresu endodoncji na Uniwersytecie Ateńskim (Grecja). Obecnie jest instruktorem klinicznym w dziedzinie endodoncji na Uniwersytecie Ateńskim (Grecja).

Jego praca naukowa obejmuje publikacje w międzynarodowych i krajowych czasopismach, książkach i przewodnikach klinicznych z dziedziny endodoncji. Stałą obecność na krajowych i międzynarodowych kongresach jako prelegent, a także działalność dydaktyczną w programach stomatologicznych na Uniwersytetach w Brescii i Atenach. Oferuje również prywatne kursy z endodoncji w swoim w pełni wyposażonym centrum szkoleniowym w Atenach (Grecja).

Jest certyfikowanym członkiem Europejskiego Towarzystwa Endodoncji (ESE) od 2011 roku, a także założycielem i sekretarzem Helleńskiej Akademii Stomatologii Klinicznej (www.akod.gr).