Grono wykładowców uczestniczących w projekcie Master Level ciągle się powiększa. Dr Łukasz Lassmann zaprasza specjalistów z różnych dziedzin do dzielenia się z kursantami swoją wiedzą i doświadczeniami klinicznymi. Poniżej przedstawiamy lekarzy obecnych na szkoleniach i konferencjach ML oraz tych, którzy pierwszy wykład mają dopiero przed sobą.

WYKŁADOWCA

Łukasz Lassmann


Łukasz Lassmann ukończył studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej oraz International Congress of Oral Implantologists. Od początku swojej drogi zawodowej specjalizuje się w stomatologii estetycznej, protetyce, kompleksowej rekonstrukcji zgryzu oraz leczenia zaburzeń stawu skroniowo-żuchowego i mięśni żucia.

Większość czasu poświęca na doskonalenie nowoczesnych metod leczenia, uczestnicząc w licznych kursach międzynarodowych Kois Center, (Seattle USA), UNC- University of North Carolina (Chappel Hill,USA), UCLA-University of California (Los Angeles,USA) Mediterranean Prosthodontic Institute in Spain, Dental Practice of Mykhaylyuk in Ukrain, Palti Dentalzentrum Baden-Baden (Niemcy), GSID – Marina De Carrara Włochy).

Szczególny nacisk kładzie na minimalnie inwazyjne techniki leczenia, pozwalające zachować jak najwięcej tkanek zęba. Dlatego większość prac wykonuje przy użyciu mikroskopu. Zastosowanie innowacyjnej metody cyfrowego projektowania uśmiechu Digital Smile Design oraz wiedza w zakresie diagnostyki stawów skroniowo-żuchwowych pozwalają mu na perfekcyjne zaplanowanie leczenia.

Holistyczne podejście i wiedza ogólnomedyczna pozwala mu leczyć bóle twarzy i TMD w sposób, który został doceniony na całym świecie. Dlatego też pisze publikacje do międzynarodowych pism (ostatnio American Journal of Cosmetic Dentistry) a swoich metodach leczenia wykłada na kilku kontynentach:

Dubaj (dwukrotnie)

Szanghaj – Chiny

Lima – Peru

Budapeszt – Węgry

Kair (trzykrotnie)

New Delhi – Indie (dwukrotnie)

Bukareszt – Rumunia

Sztokholm – Szwecja

Paryż – Francja

Ale przede wszystkim jako wykładowca spełnia się w Polsce w ramach rozchwytywanych autorskich szkoleń Master Level. Wolny czas spędza na podróżowaniu i zdobywaniu kolejnych szczytów.

WYKŁADOWCA

Julia Rutkowska


Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Fizjoterapia. Specjalizuje się w kompleksowej fizjoterapii obszaru czaszkowo-twarzowego. Jej głównym zainteresowaniem jest fizjoterapia stawów skroniowo-żuchwowych oraz całego układu ruchowego narządu żucia. Prowadzi również rehabilitację po zabiegach implantologicznych oraz z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, a także stomatologicznej. Ściśle współpracuje z lekarzami stomatologami w procesie leczenia protetycznego oraz ortodontycznego pacjentów. Uczestniczka wielu specjalistycznych szkoleń oraz konferencji z zakresu rehabilitacji stomatologicznej, a także terapii manualnej obszaru szyjno-czaszkowo-twarzowego. Brała również udział w kursach oraz konferencjach dla stomatologów dotyczących tematu okluzji. Obecnie wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, nie tylko w procesie leczenia pacjentów, ale także w szkoleniu stomatologów i fizjoterapeutów.

WYKŁADOWCA

Jarosław Sova


Specjalista otolaryngolog z 14 letnim stażem pracy.
Ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku na Wydziale Lekarskim.
Jest doktorem nauk medycznych. Jest współautorem i autorem 22 prac z zakresu otolaryngologii. Jest promotorem pracy magisterskiej Wady słuchu i Program Powszechnych przesiewowych badań słuchu u noworodków.
Prowadzi konsultacje i specjalistyczne leczenie zachowawcze oraz kwalifikacje do leczenia chirurgicznego schorzeń laryngologicznych.

WYKŁADOWCA

Marcin Sobotka


Jego specjalnością jest implantologia i chirurgia stomatologiczna. W 2005 roku ukończył dwa kierunki studiując jednocześnie na Wydziale Lekarsko-dentystycznym i na Wydziale Wojskowo-lekarskim, uzyskując tytuł lekarza i lekarza dentysty. W latach 2011-2016 r. odbywał w Łodzi specjalizację z chirurgii stomatologicznej. W 2016 r. rozpoczął specjalizację z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, gdzie specjalizuje się w tomografii CBCT, TK zatok obocznych nosa i RM stawów skroniowo-żuchwowych. Doświadczenie w implantologii to ponad 10 lat pracy w wielu klinikach w Łodzi i Warszawie. Przez cały okres swojej pracy odbył liczne kursy w kraju i za granicą.
Aktywny działacz samorządu lekarskiego i związku zawodowego lekarzy, który walczy o zmiany w systemie opieki zdrowotnej w Polsce. Były Przewodniczący, a aktualnie rzecznik prasowy Porozumienia Rezydentów OZZL.

WYKŁADOWCA

Michał Jaczewski


Ukończył Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 2006r. Od 10 lat prowadzi indywidualną praktykę stomatologiczną w Legnicy, skupiając się na kompleksowym leczeniu pacjentów. Specjalizuje się w stomatologii estetycznej, protetyce i zaburzeniach stawów skroniowo-żuchwowych. W swojej pracy skupia się na rozwiązaniach minimalnie inwazyjnych i wprowadzaniu to praktyki nowych technologii. Rozwija się w stomatologii cyfrowej, projektowaniu i druku 3D. Stara się pracować według własnych protokołów, które zapewniają lekarzowi dentyście niezależność w pracy i poszerzają możliwości diagnostyki i leczenia pacjentów. Nieustannie poszerza zakres możliwości wprowadzania do praktyki lekarskiej nowych technologii w niskobudżetowej wersji, dostępnej dla każdego, zarówno w leczeniu zachowawczym jak i protetyce, implantologii czy zaburzeniach stawów skroniowo-żuchwowych.

WYKŁADOWCA

Nadia Macura-Siry


Absolwentka Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Po ukończeniu studiów zdobywała doświadczenie w renomowanych klinikach stomatologicznych we Wrocławiu. Jako pracownik dydaktyczny, prowadziła zajęcia w Katedrze Protetyki Akademii Medycznej we Wrocławiu. Swoje zainteresowanie zawodowe kieruje na stomatologię estetyczną oraz protetykę. W pracy stosuje najnowsze metody diagnostyki i leczenia, takie jak Digital Smile Design czy praca z mikroskopem stomatologicznym. Projektuje i wykonuje wysokoestetyczne rekonstrukcje protetyczne w celu przywrócenia estetyki i funkcji utraconych zębów.Stale podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności, uczestnicząc w kursach. Jej główną motywacją jest piękny i swobodny uśmiech pacjenta i do tego dąży każdego dnia. Prywatnie mama i żona, uwielbia psy, podróże i prace ogrodowe.

WYKŁADOWCA

Maria Radziwilska


Maria Radziwilska ukończyła z wyróżnieniem Gdański Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym. Bierze udział w wielu kursach i szkoleniach, w kierunku ortodoncji, protetyki oraz okluzji. W codziennej pracy stosuje nowoczesne i innowacyjne metody leczenia. Stomatologia jest jej wielką pasją – każdy pacjent odczuje to już po kilku pierwszych minutach na fotelu.
Poza gabinetem większość czasu poświęca na wychowanie swoich dwóch synów.
Dla zachowania formy fizycznej uprawia różnego rodzaju sporty, m. in. bieganie. Wielką radość sprawia jej śpiewanie, co robi w każdej wolnej chwili.

WYKŁADOWCA

Jakub Wiśniewski


Ukończył Wydział Lekarsko-Stomatologiczny Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Medyczny w Warszawie) w 2005 roku oraz Studia Podyplomowe z Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny Uniwersytetu Warszawskiego w 2009 roku. Od ponad 13 lat specjalizuje się m.in. w endodoncji mikroskopowej, protetyce, estetycznych rekonstrukcjach uśmiechu, a także w leczeniu schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji krajowych, jak i międzynarodowych. Autor publikacji z zakresu endodoncji, wykładowca z zakresu dokumentacyjnej i kreatywnej fotografii stomatologicznej oraz post-produkcji zdjęć, endodoncji, ergonomii oraz wykorzystania mikroskopu w codziennej praktyce. Prowadził wykłady i warsztaty dla m.in. Academy of Laser Dentistry, DentalClass, Exactus, Master Level, Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE), Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii (PTSS), Profident, Witkowscy Dental Training Center. Przedstawiał swoje prezentacje i dzielił się wiedzą oraz doświadczeniem na największych konferencjach i kongresach w Polsce, m.in. Endomeeting, CEDE, Master Level Update, Master Level F*ck Up, Pulp Fiction, jak również na licznych szkoleniach indywidualnych i grupowych dla praktyk stomatologicznych. Aktywny członek Dental Masters Group i Master Level Guide – grup naukowych zrzeszających najlepszych lekarzy i wykładowców z Polski.

Prowadzi na Instagramie konto @jakub_wisniewski_dentist – poświęcone szeroko rozumianej kreatywnej fotografii stomatologicznej oraz konto @_the_endo_ – na którym porusza tematy związane z endodoncją oraz fotografią kliniczną.

W wolnym czasie zajmuje się fotografią, miłośnik squasha, wakeboardu i dobrych filmów.

WYKŁADOWCA

Jakub Urban


Dr. n. med, Lekarz stomatolog, absolwent Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2008 roku. Laureat III Międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów Uczelni Medycznych. Autor i współautor artykułów i prac naukowych z zakresu endodoncji i protetyki oraz medycyny ogólnej – gastroenterologii.
W latach 2009-2013 odbył stacjonarne studia doktoranckie uzyskując stopień doktora nauk medycznych. Temat rozprawy: „OCENA WYBRANYCH WSKAŹNIKÓW ZDROWIA JAMY USTNEJ I MIANA BAKTERII PRÓCHNICOTWÓRCZYCH U PACJENTÓW Z ZAKAŻENIEM HELICOBACTER PYLORI” korelował z zainteresowaniem łącznością stomatologii oraz interny (w tym przypadku gastroenterologii).
Wykładowca akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Katedrze Chirurgii Stomatologicznej w Bytomiu (2010-2013).
Absolwent The Dawson Academy USA, KOIS Center – Seattle, USA, UNC-MPI-Implant Prosthodontic Program (IPP). Międzynarodowy Certyfikat Śródziemnomorskiego Instytutu Protetycznego w Hiszpanii oraz Wydziału Protetyki Stomatologicznej Uniwersytetu Północnej Karoliny w USA. Student kursów chirurgicznych Steigmann Institute – Neckargemund/Heidelberg i uczestnik międzynarodowych konferencji poświęconych regeneracji tkanek – Seul, Bangkok, Ho Chi Minh
Łączy pracę zawodową z rozwojem naukowym kontynuując poszerzanie wiedzy stomatologicznej w ramach specjalistycznych kursów i konferencji międzynarodowych (Seul, Bangkok, Ho Chi Minh, Berlin, Barcelona)
Prowadzi wykłady oraz szkolenia z zakresu endodoncji oraz okluzji. Priorytetem w leczeniu każdego pacjenta jest indywidualne i kompleksowe podejście, które stara się realizować w codziennej pracy. W wolnej chwili miłośnik muzyki rockowej, podróży poza utartymi szlakami oraz dobrej literatury.

WYKŁADOWCA

Tomasz Niedźwiedzki


Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, tytuł doktora nauk medycznych otrzymał w 2015 roku (rozprawa doktorska „Porównanie wybranych metod i technik wyciskowych stosowanych w implantoprotetyce”).
Prelegent na konferencjach polskich i zagranicznych, autor publikacji w czasopismach stomatologicznych, wykładowca dla Akademii Garmedu (kurs implantoprotetyczny zaawansowany). Jest również członkiem wielu grup zrzeszających wybitnych specjalistów: Master Level Guide, European Society of Cosmetic Dentistry (ESCD), Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE), International Team for Implantology (ITI), Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) /Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego (ESE), Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS), Digital Smile Design Member (DSD) oraz MENSA Poland.
Prywatnie zapalony podróżnik, trekker, pasjonat kajakarstwa rzecznego, koszykówki, squasha i tenisa ziemnego.

WYKŁADOWCA

Grzegorz Delmaczyński


Współtwórca Estetika Dental Clinic w Rzeszowie. W 2000 r. ukończył studia stomatologiczne w Akademii Medycznej w Lublinie. Pracę w zawodzie rozpoczął w 2001r. Od początku swojej drogi zawodowej w kręgu jego zainteresowań jest stomatologia estetyczna, protetyka oraz kompleksowa odbudowa uśmiechu. Większość czasu poświęca na doskonalenie nowoczesnych metod leczenia, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje na poziomie europejskim i światowym (link certyfikaty krajowe, certyfikaty zagraniczne).
Specjalizuje się w innowacyjnej metodzie cyfrowego projektowania uśmiechu (Digital Smile Design), protetyce, stomatologii estetycznej co w połączeniu z ogromną wiedzą z zakresu okluzji oraz diagnostyki stawów skroniowo-żuchwowych pozwalają mu na perfekcyjne zaplanowanie leczenia. Ważny jest dla niego dobry kontakt z pacjentem, dlatego każdego traktuje indywidualnie.

WYKŁADOWCA

Adrian Borawski


Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej, pasjonat stomatologii mikroskopowej, odtwórczej i estetycznej. Członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej oraz Digital Dentistry Society Poland. Miłośnik fotografii stomatologicznej w tym artystycznej. Do codziennej pracy wykorzystuje nowoczesne techniki stomatologii cyfrowej w celu kreowania naturalnego i zdrowego uśmiechu. Kładzie szczególny nacisk na kompleksowe poznanie problemów pacjenta.

WYKŁADOWCA

Dawid Pisuk


Absolwent PUM. Pasjonat stomatologii estetycznej zajmujący się szczególnie rekonstrukcjami kompozytowymi o niezwykłej wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościach, które nieustannie rozwija.

Autor wielu niesamowitych bezpreparacyjnych metamorfoz pacjentów. Stomatolog artysta zwracający uwagę na najdrobniejsze detale.

Wykładowca realizujący się na polu edukacyjnym poprzez szkolenia innych lekarzy w Polsce i za granicą w tematyce kompozytowej stomatologii odtwórczej.

Hobby: dentysta-rowerzysta – kolarstwo grawitacyjne enduro, wędrowanie po górach, sezonowo również zapalony ogrodnik.

WYKŁADOWCA

Karol Babiński


Tytuł lekarza dentysty uzyskał na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jest autorem publikacji, wykładów, warsztatów krajowych i zagranicznych dotyczących zagadnień stomatologii adhezyjnej oraz nowoczesnych technik pracy materiałami kompozytowymi. Uczestnik wielu międzynarodowych stomatologicznych grup dyskusyjnych i laureat pierwszego międzynarodowego konkursu Styleitaliano w 2013 roku. W ostatnich latach współpracował z firma Heraeus Kulzer w roli wykładowcy i konsultanta medycznego z zakresu stomatologii adhezyjnej.

WYKŁADOWCA

Marcin Derwich


Ukończył studia na kierunku lekarsko-dentystycznym Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z najwyższym wynikiem. Po złożeniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego, uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie ortodoncji. W 2020 roku uzyskał z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych za pracę pod tytułem: „Ocena morfologii stawów skroniowo-żuchwowych oraz zmian zwyrodnieniowych w stawach skroniowo-żuchwowych w badaniu tomografii komputerowej wiązki stożkowej (CBCT) u pacjentów przed leczeniem ortodontycznym”.

Jest autorem i współautorem licznych prac naukowych o tematyce ortodontycznej oraz tematyce związanej z diagnostyką i leczeniem chorób stawów skroniowo-żuchwowych, opublikowanych w czasopismach z listy filadelfijskiej. Aktualny dorobek naukowy wynosi powyżej IF 55. Jest także aktywnym recenzentem publikacji naukowych w czasopismach zagranicznych.
Jako jedna z dwóch osób w Polsce posiada elitarny tytuł Fellow of The Charles H. Tweed International Foundation. Jest członkiem Międzynarodowej Fundacji Charlesa Tweeda w Arizonie (USA) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Uczestniczył w blisko ponad 120 szkoleniach, kursach i kongresach zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, w tym m.in. w USA (Tweed Study Course w Arizonie, Orthodontics and Orthognathic Surgery A Comprehensive Interactive Advanced Facial Reconstruction Course w Kalifornii), Niemczech (Benefit User Meeting w Dusseldorfie, BBA The Real Bone Builders w Heidelbergu) oraz we Włoszech (Periodontologiczno-implantologiczna koncepcja prof. Giovanni Zucchelli w Bolonii). Aktualnie jest jednym z dwóch Polaków, którzy zostali zakwalifikowani do rozpoczęcia prestiżowych studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Siennie: Master Executive Program in Orofacial Pain and Temporomandibular Disorders.

W leczeniu ortodontycznym wykorzystuje zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne metody leczenia, w tym zakotwienie szkieletowe oraz leczenie nakładkowe. Poza leczeniem ortodontycznym z wielką precyzją, zaangażowaniem i pasją wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, periodontologicznej oraz śluzówkowo-dziąsłowej.

WYKŁADOWCA

Jakub Bargiel


Starszy asystent Oddziału Klinicznego Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Nowego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ukończył studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Swoje pierwsze kroki stawiał pracując w Szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, gdzie po 6 latach uzyskał tytuł specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej zdając egzamin specjalizacyjny z najlepszym wynikiem w kraju.
Na co dzień w zgranym zespole zajmuje się leczeniem chorych po urazach twarzowej części czaszki, z nowotworami głowy, twarzy i szyi, z patologiami gruczołów ślinowych, z wadami rozwojowymi i innymi nieprawidłowościami regionu głowy i szyi.
Prywatnie wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii estetycznej i onkologicznej skóry twarzy, chirurgii jamy ustnej i zatok szczękowych, implantologii stomatologicznej.
Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Szczękowo-Twarzowej (IAOMS), Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej (POLFACES), Polskiego Towarzystwa Implantologii (PSI), Niemieckiego Towarzystwa Implantologii (DGOI) oraz Międzynarodowego Towarzystwa Implantologii (ICOI).

WYKŁADOWCA

Renato Ferreira


Graduated in Dentistry – PUC-MG
Specialist in Orthodontics – CIODONTO
Specialist in Implant Dentistry – CIODONTO
Clinical Director of Orthos Odontology in Joinville-SC.

WYKŁADOWCA

Małgorzata Malec-Milewska


Dr hab. n. med. Małgorzata Malec-Milewska – specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, kierownik Oddziału Klinicznego Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Witolda Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie; kierownik Poradni Leczenia Bólu tamże. Staże zagraniczne w USA, Kanadzie, w Niemczech.
Główne zainteresowania naukowe to leczenie bólu ostrego i przewlekłego, zwłaszcza metodami interwencyjnymi.
Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach, podręcznikach dotyczących leczenia bólu, a także wykładowcą na konferencjach, studiach podyplomowych „Medycyna Bólu” oraz kursach organizowanych przez Komitet Europejskiej Edukacji w Anestezjologii (CEEA) w Krakowie. Od 2012 roku kontynuuje tradycję organizacji spotkań anestezjologicznych pod patronatem Fundacji na Rzecz Bezpiecznego Znieczulenia „Anestezjologia i Intensywna Terapia II Dekady” w Jachrance.
Członkostwo w towarzystwach naukowych:
• Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii
• Europejskie Towarzystwo Anestezjologii
• członek zarządu Polskiego Towarzystwa Badania Bólu
• Międzynarodowe Stowarzyszenie Badania Bólu
• Europejska Federacja Oddziałów IASP (EFIC)

WYKŁADOWCA

Marta Siewert-Gutowska


Lek. dent. Marta Siewert-Gutowska
Specjalista chirurg szczękowo-twarzowy.
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego, kierunku lekarsko-dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, studia ukończyła w 2009r. W latach 2010-2017 odbywała staż specjalizacyjny w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii WUM. W 2017r. zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny i uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej. Obecnie nadal pracuje w Klinice na stanowisku starszego asystenta. W latach 2013-2015 ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej w Międzynarodowym Centrum Medycyny Anti-Aging w Warszawie. Zawodowo zajmuje się chirurgią szczękowo-twarzową, chirurgią stomatologiczną i implantologią. Specjalizuje się w chorobach stawów skroniowo-żuchwowych. Członek ITI (International Team for Implantology) i Dyrektor ITI Study Club Powiśle. Szkoleniowiec. Prywatnie pasjonatka książek, mody i rozwoju osobistego.

WYKŁADOWCA

Zygmunt Stopa


Dr n.med. Zygmunt Stopa
Specjalista chirurgii twarzowo – szczękowej. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie.
Posiada specjalizację I stopnia z otolaryngologii i specjalizację ll stopnia z chirurgii szczękowo-twarzowej. Konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej, Kanclerz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej. Adiunkt na Wydziale Lekarsko – Dentystycznym WUM. Stale doskonali swoją wiedzę i umiejętności, uczestnik kilkudziesięciu kongresów, zjazdów, szkoleń i sympozjów w kraju i za granicą.
Obszary tematyczne działaności eksperckiej:
• traumatologia czaszkowo-szczękowo-twarzowa
• choroby stawow skroniowo-żuchwowych
• zębopochodne choroby zatok obocznych nosa
• chirurgia szczękowo-twarzowa wieku rozwojowego

WYKŁADOWCA

Mateusz Potoczny


Mgr Mateusz Potoczny
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu;
Absolwent 5-letnich podyplomowych studiów z zakresu osteopatii w Akademii Osteopatii;
Ukończył EUROPEAN ACADEMY OF SPORT OSTEOPATHY.
Od 2008 współpracuje z czołowymi polskimi sportowcami. Członek reprezentacji narodowej na ME, MŚ oraz 3 kolejnych Igrzyskach Olimpijskich.
Specjalizacja: Fizjoterapeuta, Osteopata
• urazy i kontuzje sportowe
• zaburzenia układu pokarmowego
• stawy skroniowo-żuchwowe

Zainteresowania: sport, wędkarstwo, autoimmunologia, zaburzenia żywienia.

Doświadczenie
Koordynator sportu w klinice Rehasport
IZOMD S.C Poznań
Polski Związek Szermierczy
WKS Grunwald Poznań
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020
Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016
Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

WYKŁADOWCA

Jarosław Woroń


Doktor habilitowany w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, specjalista farmakologii, farmakolog kliniczny, kierownik Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie oraz starszy asystent lecznictwa Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii i Oddziale Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, konsultant z zakresu farmakoterapii oraz antybiotykoterapii, biegły sądowy z zakresu farmakologii klinicznej.

Zajmuje się praktycznymi aspektami farmakoterapii, farmakologicznym leczeniem bólu, antybiotykoterapią kliniczną oraz polekowymi działaniami niepożądanymi, problemem interakcji leków w praktyce klinicznej oraz występowaniem zdarzeń niepożądanych w placówkach służby zdrowia.

Jest autorem i współautorem ponad 500 prac i doniesień zjazdowych z zakresu farmakologii klinicznej, farmakoterapii, antybiotykoterapii, medycyny bólu, działań niepożądanych leków, a także interakcji leków. Autor i współautor 45 książek i 4 podręczników akademickich z zakresu farmakologii i farmakoterapii, psychofarmakologii oraz medycyny bólu. Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii, członek Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Bezpiecznej Farmakoterapii oraz Europejskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej. Współautor zaleceń klinicznych o zasięgu krajowym.