Grono wykładowców uczestniczących w projekcie Master Level ciągle się powiększa. Dr Łukasz Lassmann zaprasza specjalistów z różnych dziedzin do dzielenia się z kursantami swoją wiedzą i doświadczeniami klinicznymi. Poniżej przedstawiamy lekarzy obecnych na szkoleniach i konferencjach ML oraz tych, którzy pierwszy wykład mają dopiero przed sobą.

WYKŁADOWCA

Łukasz Lassmann


Łukasz Lassmann ukończył studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej oraz International Congress of Oral Implantologists. Od początku swojej drogi zawodowej specjalizuje się w stomatologii estetycznej, protetyce, kompleksowej rekonstrukcji zgryzu oraz leczenia zaburzeń stawu skroniowo-żuchowego i mięśni żucia.

Większość czasu poświęca na doskonalenie nowoczesnych metod leczenia, uczestnicząc w licznych kursach międzynarodowych Kois Center, (Seattle USA), UNC- University of North Carolina (Chappel Hill,USA), UCLA-University of California (Los Angeles,USA) Mediterranean Prosthodontic Institute in Spain, Dental Practice of Mykhaylyuk in Ukrain, Palti Dentalzentrum Baden-Baden (Niemcy), GSID – Marina De Carrara Włochy).

Szczególny nacisk kładzie na minimalnie inwazyjne techniki leczenia, pozwalające zachować jak najwięcej tkanek zęba. Dlatego większość prac wykonuje przy użyciu mikroskopu. Zastosowanie innowacyjnej metody cyfrowego projektowania uśmiechu Digital Smile Design oraz wiedza w zakresie diagnostyki stawów skroniowo-żuchwowych pozwalają mu na perfekcyjne zaplanowanie leczenia.

Holistyczne podejście i wiedza ogólnomedyczna pozwala mu leczyć bóle twarzy i TMD w sposób, który został doceniony na całym świecie. Dlatego też pisze publikacje do międzynarodowych pism (ostatnio American Journal of Cosmetic Dentistry) a swoich metodach leczenia wykłada na kilku kontynentach:

Dubaj (dwukrotnie)

Szanghaj – Chiny

Lima – Peru

Budapeszt – Węgry

Kair (trzykrotnie)

New Delhi – Indie (dwukrotnie)

Bukareszt – Rumunia

Sztokholm – Szwecja

Paryż – Francja

Ale przede wszystkim jako wykładowca spełnia się w Polsce w ramach rozchwytywanych autorskich szkoleń Master Level. Wolny czas spędza na podróżowaniu i zdobywaniu kolejnych szczytów.

WYKŁADOWCA

Julia Rutkowska


Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Fizjoterapia. Specjalizuje się w kompleksowej fizjoterapii obszaru czaszkowo-twarzowego. Jej głównym zainteresowaniem jest fizjoterapia stawów skroniowo-żuchwowych oraz całego układu ruchowego narządu żucia. Prowadzi również rehabilitację po zabiegach implantologicznych oraz z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, a także stomatologicznej. Ściśle współpracuje z lekarzami stomatologami w procesie leczenia protetycznego oraz ortodontycznego pacjentów. Uczestniczka wielu specjalistycznych szkoleń oraz konferencji z zakresu rehabilitacji stomatologicznej, a także terapii manualnej obszaru szyjno-czaszkowo-twarzowego. Brała również udział w kursach oraz konferencjach dla stomatologów dotyczących tematu okluzji. Obecnie wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, nie tylko w procesie leczenia pacjentów, ale także w szkoleniu stomatologów i fizjoterapeutów.

WYKŁADOWCA

Jarosław Sova


Specjalista otolaryngolog z 14 letnim stażem pracy.
Ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku na Wydziale Lekarskim.
Jest doktorem nauk medycznych. Jest współautorem i autorem 22 prac z zakresu otolaryngologii. Jest promotorem pracy magisterskiej Wady słuchu i Program Powszechnych przesiewowych badań słuchu u noworodków.
Prowadzi konsultacje i specjalistyczne leczenie zachowawcze oraz kwalifikacje do leczenia chirurgicznego schorzeń laryngologicznych.

WYKŁADOWCA

Marcin Sobotka


Jego specjalnością jest implantologia i chirurgia stomatologiczna. W 2005 roku ukończył dwa kierunki studiując jednocześnie na Wydziale Lekarsko-dentystycznym i na Wydziale Wojskowo-lekarskim, uzyskując tytuł lekarza i lekarza dentysty. W latach 2011-2016 r. odbywał w Łodzi specjalizację z chirurgii stomatologicznej. W 2016 r. rozpoczął specjalizację z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, gdzie specjalizuje się w tomografii CBCT, TK zatok obocznych nosa i RM stawów skroniowo-żuchwowych. Doświadczenie w implantologii to ponad 10 lat pracy w wielu klinikach w Łodzi i Warszawie. Przez cały okres swojej pracy odbył liczne kursy w kraju i za granicą.
Aktywny działacz samorządu lekarskiego i związku zawodowego lekarzy, który walczy o zmiany w systemie opieki zdrowotnej w Polsce. Były Przewodniczący, a aktualnie rzecznik prasowy Porozumienia Rezydentów OZZL.

WYKŁADOWCA

Michał Jaczewski


Ukończył Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 2006r. Od 10 lat prowadzi indywidualną praktykę stomatologiczną w Legnicy, skupiając się na kompleksowym leczeniu pacjentów. Specjalizuje się w stomatologii estetycznej, protetyce i zaburzeniach stawów skroniowo-żuchwowych. W swojej pracy skupia się na rozwiązaniach minimalnie inwazyjnych i wprowadzaniu to praktyki nowych technologii. Rozwija się w stomatologii cyfrowej, projektowaniu i druku 3D. Stara się pracować według własnych protokołów, które zapewniają lekarzowi dentyście niezależność w pracy i poszerzają możliwości diagnostyki i leczenia pacjentów. Nieustannie poszerza zakres możliwości wprowadzania do praktyki lekarskiej nowych technologii w niskobudżetowej wersji, dostępnej dla każdego, zarówno w leczeniu zachowawczym jak i protetyce, implantologii czy zaburzeniach stawów skroniowo-żuchwowych.

WYKŁADOWCA

Maria Radziwilska


Maria Radziwilska ukończyła z wyróżnieniem Gdański Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym. Bierze udział w wielu kursach i szkoleniach, w kierunku ortodoncji, protetyki oraz okluzji. W codziennej pracy stosuje nowoczesne i innowacyjne metody leczenia. Stomatologia jest jej wielką pasją – każdy pacjent odczuje to już po kilku pierwszych minutach na fotelu.
Poza gabinetem większość czasu poświęca na wychowanie swoich dwóch synów.
Dla zachowania formy fizycznej uprawia różnego rodzaju sporty, m. in. bieganie. Wielką radość sprawia jej śpiewanie, co robi w każdej wolnej chwili.

WYKŁADOWCA

Joanna Mrowiec


Absolwentka i wykładowca Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, wykładowca Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (Wydział Logopedii), wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Polonistyki, Zakład Logopedii i Emisji Głosu). Ciągły rozwój i rozszerzanie swojej wiedzy traktuje bardzo poważnie, bierze udział w zagranicznych i polskich kursach, studiach podyplomowych.
Specjalizuje się w ortodoncji. Od 2017 związana z Align Technology , wykładowca metody Invisalign. Wygłasza wykłady podczas zjazdów Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.
Od roku 1998 zastępca Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Warszawskiej Okręgowej Izbie Lekarskiej.

WYKŁADOWCA

Jakub Wiśniewski


Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Medyczny w Warszawie). Od ponad 12 lat specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej i protetyce. Jest uczestnikiem licznych szkoleń i konferencji krajowych, jak i międzynarodowych. W codziennej pracy łączy wiedzę z różnych zakresów stomatologii, by zapewnić najwyższy standard opieki nad Pacjentami. Cechuje się dbałością o detale pracy i starannością w wykonywaniu zabiegów. Każde leczenie zaczyna od dokładnego omówienia jego przebiegu z Pacjentem. Autor publikacji z zakresu endodoncji, wykładowca z zakresu fotografii stomatologicznej. Aktywny członek Dental Masters Group i Master Level Guide – grup naukowych zrzeszających najlepszych lekarzy i wykładowców z Polski. W wolnym czasie zajmuje się fotografią, miłośnik squasha i wakeboardu.

WYKŁADOWCA

Jakub Urban


Dr. n. med, Lekarz stomatolog, absolwent Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2008 roku. Laureat III Międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów Uczelni Medycznych. Autor i współautor artykułów i prac naukowych z zakresu endodoncji i protetyki oraz medycyny ogólnej – gastroenterologii.
W latach 2009-2013 odbył stacjonarne studia doktoranckie uzyskując stopień doktora nauk medycznych. Temat rozprawy: „OCENA WYBRANYCH WSKAŹNIKÓW ZDROWIA JAMY USTNEJ I MIANA BAKTERII PRÓCHNICOTWÓRCZYCH U PACJENTÓW Z ZAKAŻENIEM HELICOBACTER PYLORI” korelował z zainteresowaniem łącznością stomatologii oraz interny (w tym przypadku gastroenterologii).
Wykładowca akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Katedrze Chirurgii Stomatologicznej w Bytomiu (2010-2013).
Absolwent The Dawson Academy USA, KOIS Center – Seattle, USA, UNC-MPI-Implant Prosthodontic Program (IPP). Międzynarodowy Certyfikat Śródziemnomorskiego Instytutu Protetycznego w Hiszpanii oraz Wydziału Protetyki Stomatologicznej Uniwersytetu Północnej Karoliny w USA. Student kursów chirurgicznych Steigmann Institute – Neckargemund/Heidelberg i uczestnik międzynarodowych konferencji poświęconych regeneracji tkanek – Seul, Bangkok, Ho Chi Minh
Łączy pracę zawodową z rozwojem naukowym kontynuując poszerzanie wiedzy stomatologicznej w ramach specjalistycznych kursów i konferencji międzynarodowych (Seul, Bangkok, Ho Chi Minh, Berlin, Barcelona)
Prowadzi wykłady oraz szkolenia z zakresu endodoncji oraz okluzji. Priorytetem w leczeniu każdego pacjenta jest indywidualne i kompleksowe podejście, które stara się realizować w codziennej pracy. W wolnej chwili miłośnik muzyki rockowej, podróży poza utartymi szlakami oraz dobrej literatury.

WYKŁADOWCA

Tomasz Niedźwiedzki


Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, tytuł doktora nauk medycznych otrzymał w 2015 roku (rozprawa doktorska „Porównanie wybranych metod i technik wyciskowych stosowanych w implantoprotetyce”).
Prelegent na konferencjach polskich i zagranicznych, autor publikacji w czasopismach stomatologicznych, wykładowca dla Akademii Garmedu (kurs implantoprotetyczny zaawansowany). Jest również członkiem wielu grup zrzeszających wybitnych specjalistów: Master Level Guide, European Society of Cosmetic Dentistry (ESCD), Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE), International Team for Implantology (ITI), Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) /Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego (ESE), Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS), Digital Smile Design Member (DSD) oraz MENSA Poland.
Prywatnie zapalony podróżnik, trekker, pasjonat kajakarstwa rzecznego, koszykówki, squasha i tenisa ziemnego.

WYKŁADOWCA

Grzegorz Delmaczyński


Współtwórca Estetika Dental Clinic w Rzeszowie. W 2000 r. ukończył studia stomatologiczne w Akademii Medycznej w Lublinie. Pracę w zawodzie rozpoczął w 2001r. Od początku swojej drogi zawodowej w kręgu jego zainteresowań jest stomatologia estetyczna, protetyka oraz kompleksowa odbudowa uśmiechu. Większość czasu poświęca na doskonalenie nowoczesnych metod leczenia, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje na poziomie europejskim i światowym (link certyfikaty krajowe, certyfikaty zagraniczne).
Specjalizuje się w innowacyjnej metodzie cyfrowego projektowania uśmiechu (Digital Smile Design), protetyce, stomatologii estetycznej co w połączeniu z ogromną wiedzą z zakresu okluzji oraz diagnostyki stawów skroniowo-żuchwowych pozwalają mu na perfekcyjne zaplanowanie leczenia. Ważny jest dla niego dobry kontakt z pacjentem, dlatego każdego traktuje indywidualnie.

WYKŁADOWCA

Adrian Borawski


Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej, pasjonat stomatologii mikroskopowej, odtwórczej i estetycznej. Członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej oraz Digital Dentistry Society Poland. Miłośnik fotografii stomatologicznej w tym artystycznej. Do codziennej pracy wykorzystuje nowoczesne techniki stomatologii cyfrowej w celu kreowania naturalnego i zdrowego uśmiechu. Kładzie szczególny nacisk na kompleksowe poznanie problemów pacjenta.